Telefon : 0533 744 25 25  0216 575 11 59

Start-Stop Sistemli Binek Araçlar için VARTA® Aküleri

2020 yılında, otomobil segmenti ve sınıfından bağımsız, yeni üretilen araçların yaklaşık %80’inin start-stop özelliğine sahip olması beklenmektedir. Start-stop sistemleri motoru otomatik olarak kapatıp tekrar çalıştırarak, rölanti süresini kısaltır ve dolayısıyla da yakıt tüketimini ve emisyonu düşürür.

Yeni teknolojilere bağlılığımızdan yola çıkarak, binek araçlar için start-stop işlevselliğine sahip iki yenilikçi VARTA® aküsü geliştirdik. Start-stop aracınız için en iyi çözüm AGM teknolojisidir.

Silver Dynamic AGM

Silver Dynamic AGM aküleri, rejeneratif fren sistemlerinin sağladığı enerjiyle akünün hızla yeniden şarj etmesi gereken start-stop sistemleri için tasarlanmıştır. Start-stop özelliği gerçek hayatta %5’e varan bir yakıt ekonomisi sağlar ve en iyi seçimdir. Silver Dynamic AGM aküleri, en zorlu araçlara ve aksesuarlara güç sağlamak üzere AGM teknolojisini ve yüksek marş gücü için PowerFrame® ızgara teknolojisini kullanır.

 

Blue Dynamic EFB

Rejeneratif frenlemeyi desteklemeyen start-stop özellikli araçlarda VARTA® Blue Dynamic EFB aküleri kullanılır. Daha da uzun çevrim ömrü için VARTA® Silver Dynamic AGM aküsüne geçilmesi önerilir.

Hemen Arayın